Lepší ťah komína, bezproblémová údržba a čistenie ako aj odstránenie dechtu a zápachu. To je len pár výhod, ktoré sa spájajú s frézovaním komínov. Kedy je potrebné a čo vlastne so sebou prináša? Tak na to sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch.
Frézovanie komínov je v podstate zväčšenie prierezu existujúceho komína. Ide o najefektívnejší spôsob na rekonštrukciu starého komína. Zbúranie starého a výstavba nového je totiž finančne výrazne náročnejšia.
Na frézovanie komína máme hneď niekoľko dôvodov:
- Malý prierez komínového telesa
- Prasknutie či porušenie komínovej vložky
- Vnútorné znečistenie dechtom a sadzami s nemožnosťou komín vyčistiť
- Odstránenie nepresností v komíne kvôli vložkovaniu
- Poškodenie nadstrešného plášťa s nutnosťou rekonštrukcie
- Zníženie rizika vyhorenia
- Zvýšenie životnosti komína
Aj frézovanie má svoje podmienky
Aby sa vôbec fréza dostala do komína, musí byť jeho priemer minimálne 100 mm. Vyfrézovať je možné najviac tretinu steny komínového telesa. Všetko však závisí od materiálu, z ktorého je komín vyrobený a tiež jeho technického stavu. Ak pracujeme so združeným komínovým telesom, môžeme frézovať len každý druhý prieduch. Vždy je však nutné pri frézovaní postupovať veľmi opatrne.
Počas práce musia byť všetky otvory komína v obytnej časti uzatvorené, aby nedochádzalo k úniku prachu a úlomkov, ktoré pri frézovaní vznikajú. Tieto nečistoty sa následne vyberú cez komínové dvierka a prachu sa zbavíme prostredníctvom priemyselného vysávača.
Aké výhody prináša upravené komínové teleso?
- Lepší ťah komína
- Bezproblémová údržba a čistenie
- Odstránenie usadeného dechtu
- Odstránenie moknutia a zápachu vnútorných stien